AKUSTIK


Akustik Malzemenin bu kadar görsel ve çok amaçlı olabileceği aklınıza gelir miydi?

Sağlıklı insan, huzurlu ve sessiz bir ortamın ne denli önemli olduğunu bilir. Günümüzün gürültülü dünyasında, insanlar psikolojik ve fiziki sağlık için sakin ve sessiz ortamlara eskisinden daha çok gereksinim duyuyor.

Heradesign, sakin bir atmosfer ile doğal sessizliğin sıcaklığını getirir.

Heradesign, malzeme, şekil ve renklerin birleştirilmesi ile oluşan akustik dizaynda yaratıcı fikirlerin oluşmasına olanak verir. Aynı zamanda ses ve yankı kontrolu için de ideal bir malzemedir. Çok narin bir malzeme olmadığından uygulama esnasında kırılıp dökülmez, fire vermez. Yıllar sonra bakım gerekirse ya da yeniden kullanım için sökülürse, boyanır, temizlenir. Buhardan ve nemden etkinlenmez. Akustik özelliğinin yanısıra ısı izolasyonu da sağlar ve insan sağlığına zararlı hiç bir kimyasal barındırmaz. Ahşap lifi ve magnezit bağlayıcıdan mamüldür.

Tüm Asma tavan sistemlerinde uygulanabileceği gibi, çakılarak ya da vidalayarak tavan ve duvarlarda kullanılabilir. Darbeye çok dayanıklıdır, öyleki saatte 140 km süratle gelen bir futbol topundan bile etkilenmez. Özellikle Almanya, İspanya, Hollanda, İtalya, İsviçre ve Avusturya gibi birçok Avrupa ülkesinde, hem dekoratifliği hem de akustik özellikleri sebebiyle en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Değişik renkler, ebatlar ve kenar detayları ile temin edilebilir.

Sinema, tiyatro, alışveriş merkezi, restoran, spor salonu, yüzme havuzu, konferans salonu gibi insanların toplu olarak bulunduğu mekanların yanısıra film ve ses stüdyoları ile konutlarda ses ile ilgili hassasiyet gerektiren her durumda kullanılması hem ses performansı hem de görsel olarak son derece iyi neticeler vermektedir.

Avantajları

# Mükemmel ses absorbsiyonu
# Yüksek yangın dayanımı
# Dekoratif renk ve motiflerle çalışmaya müsait
# Üstün ısı izolasyonu
# Boyutsal stabilite
# Rutubet ve neme karşı mükemmel dayanım
# Çürümeye, bozulmaya dayanıklılık
# Mantar ve kurtlanmaya dayanıklılık
# Kimyasal nötr özellik, antibakteriyel
# Formaldehit ve insan sağlığına zararlı hiçbir ek madde içermeyen
# Darbe yutucu
# Yaşlanmaya dayanıklılık, çok uzun ömür
# Boyanabilir, temizlenebilir
# Heraklith isim güvencesi

Uygulama Alanları

# Konferans salonları,
# Ofis alanları,
# Spor salonları,
# Sinema, tiyatro, disko, bar
# Yüzme havuzları,
# Otel lobileri,
# İnsanların toplu halde bulunduğu her yerde..